Louis Vuitton Tambour Horizon Saat alan yerler

Louis Vuitton Tambour Horizon Saat alan yerler, 0 532 327 6225

Louis Vuitton’un Tarihi

19. Yüzyıl Kökleri
Tasarımcı Louis Vuitton, 1821 yılında Fransız dağ köyü Anchay’de çiftçi bir baba ve tuhafiyeci bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesinin ölümünden sonra (Vuitton sadece 10 yaşındayken) babası yeniden evlendi.

Birkaç zorlu yılın ardından, Vuitton 13 yaşında evden ayrıldı. Paris’e giderken yaklaşık 300 mil yürüdü. Yol boyunca durduğu ve garip işlerde çalıştığı için yolculuk birkaç yıl sürdü.

1837’de Paris’te, o zamanlar 16 yaşındaki Louis Vuitton, başarılı bir kutu üreticisi ve paketleyicisi olan Mösyö Mare’chal’ın çırağı oldu. Ulaşım şekli daha sonra trenler, tekneler ve at arabalarından oluşuyordu.

En sofistike gezginler, en iyi önlüklerini kutulamak ve güçlü durumlarda onları korumak için uzmanlara başvururlardı. Louis Vuitton patronunun çalışmasına tanık olduğunda, sandık yapımında usta olacağına söz verdi.

17 yıl kaldı, ticareti hevesle öğrendi. Usta bir sandık yapımcısı olarak kendisi için o kadar güçlü bir ün kazandı ki, III. Napolyon’un karısı, Fransa İmparatoriçesi Eugenie, onu kişisel elbise paketleyicisi olarak işe aldı

Mükemmelliğin yanı sıra tasarıma da önem veren Vuitton, 1854’te kendi kutu yapım ve paketleme atölyesini açtı. Birkaç yıl içinde tamamen yeni bir paketleme sandığını açtı.

Zamanın diğer sandıkları tepede kubbeli iken, yeni Louis Vuitton sandığı değildi. Dikdörtgen şeklindeydi ve üst kısmı düzdü – istiflemesi kolaydı. Aynı zamanda daha hafif bir malzemeden yapılmıştır ve bir stil duygusuna sahiptir.

Vuitton’un yeni seyahat çantaları çok beğenildi. İstekleri yerine getirmek için atölyelerini ve aile konutunu 1859’da Paris’in dışındaki Asnieres’de genişletti.

İş hızla büyüdü ve Vuitton’un oğlu Georges devreye girdi. 1886’da Georges, “seçilemez” olduğu söylenen sandıklar için tek bir kilit sistemi tasarladı ve patentini aldı. Bu kilit sistemi bugün hala kullanılmaktadır.

20. Yüzyılda Louis Vuitton
19. yüzyıl boyunca Louis Vuitton markası büyüdü ve genişledi. Georges Vuitton, tüm gövdelerinde görünen LV monogramını geliştirmişti. Şirket, dünya çapında yeni pazarlarda ortaya çıkmaya başlamıştı.

20. yüzyılın ilk birkaç on yılında Louis Vuitton seyahat ürünleri mağazaları açılmaya başlıyordu. El çantaları ve cüzdanlar gibi yeni çantalar da dünyada ilk kez karşımıza çıkıyordu. Şirket ayrıca takı, aksesuar ve kokuları da tanıtmaya başladı.

20. yüzyılın son çeyreğinde Louis Vuitton, America’s Cup yarışlarına öncülük eden ön yarışma olan Louis Vuitton Cup’ı oluşturmak için America’s Cup’a katıldı.

1987’de Louis Vuitton, Moët & Chandon ve Hennessy, LVMH Luxury Group’u oluşturmak için Louis Vuitton ile birleşti. On yıl sonra marka, erkekler ve kadınlar için ilk hazır giyim serisini tanıttı.

Louis Vuitton yönetimi, saatleri yaratmaya başlama kararını verdiğinde, bunu doğru yapmak için LVMH Group’un mali desteğine sahipti. Louis Vuitton, adını lisanslamak yerine kendi saatlerini yapmayı tercih etti.

İsviçre’deki saat endüstrisi, büyük şirketlere satış yapan özel tedarikçiler ile her zaman bir araba ticareti olmuştur. Bu, Louis Vuitton’un yolculuğunun başında en kaliteli hareketleri ve parçaları tedarik etmesini kolaylaştırdı.

İlk Louis Vuitton saat koleksiyonu, iki yıllık araştırma ve geliştirmeden sonra görücüye çıktı. Tambour 2002 yılında dünyaya tanıtıldı.

Louis Vuitton Tambour Monogram Watch Yuvarlak Tambour, bir davulu taklit etmek için büyük bir kadrana sahipti. Louis Vuitton severler arasında hemen bir hit oldu ve bugün bile marka için ikonik bir çizgi olmaya devam ediyor.

2005 yılında Louis Vuitton, aynı zamanda bir sütun koleksiyonu haline gelen yastık köşeli kare Speedy’yi piyasaya sürdü. Diğer önemli hatlar arasında America’s Cup Regatta saatleri, Louis Vuitton Cup saatleri ve bir dizi diğerleri sayılabilir.

Marka, 2010 yılında yaratıcı Tambour Spin Time saatiyle dünyayı büyüledi. Bir atlama saati saati olan Döndürme Süresi, kullanıcılara zamanı okumanın farklı bir yolunu sunuyordu ve aynı anda renkli ve benzersiz görünüyordu.

2011 yılında Louis Vuitton, üretim yeteneklerine dikey olarak entegre olma yolunda önemli bir adım attı. İsviçre’nin en iyi ince mekanizma üreticisi olan La Fabrique du Temps’i satın aldı.

2012 yılında Louis Vuitton, ünlü kadran üreticisi Le’man Cadran’ı satın aldı. Marka 2013 yılında Meyrin’de (Cenevre) kendi saat üretim fabrikasını açtı.

Louis Vuitton, Voyager saat koleksiyonunu 2016 yılında tanıttı. Tambour’da olduğu gibi bu çizgide de markanın yüksek komplikasyonlarını ağırlıklı olarak barındırdığı görülmektedir. Bu komplikasyonlar arasında tourbillonlar, gizemli saatler ve dakika tekrarlayıcılar bulunur.

Louis Vuitton, cesur bir tarz ve mekanik hüner sunmanın yanı sıra, günümüz tüketicilerinin de akıllı saatler istediğini kabul ediyor. Bir dizi yazılım yükseltmesine sahip bağlı saat koleksiyonuyla 2017’den bu yana güzel bir şekilde uyum sağladı.

Bugün, Louis Vuitton tamamen entegre, dikey bir saat imalatıdır. Farklı atölyelerinde kendi mekanizmalarını, kasalarını, kadranlarını ve diğer bileşenlerini oluşturur.

Tipik Louis Vuitton tarzındaki saatler, diğer imzalı ürünler arasında uyumlu bir sunum yapıyor. Hem statü bilincine sahip Louis Vuitton takipçileri hem de saat koleksiyoncuları tarafından çok beğenildi.

Marka, teknik inovasyon ve yüksek stil moda dünyasını güzel bir şekilde destekler.
Bu yıl tanıtılan göze çarpan saatler arasında: Tambour Akıllı Saatlerin yüksek horoloji ve yenilikle yan yana “akıllıca” yeni bir evrimi.

İkinci nesil Louis Vuitton Tambour Horizon akıllı saatler, cesur logo-mani görünümü Google’ın Wear OS işletim sisteminde çalışan birinci sınıf yazılımla harmanlıyor. Yine de, şarj etme arasında daha uzun süreler için 300mAh pil uygulayarak bir adım daha ileri gider.

Louis Vuitton Voyager Tekrarlama Dakikaları Tourbillon Volant Kapak tarafında, bu yıl da Louis Vuitton, saat yapımcılığının özünü temsil edebilecek bir saat çıkarıyor: Voyager Minute Repeater Flying Tourbillon. Piyasadaki türünün en incelerinden biridir (sadece 9,7 mm kalınlığında).

42 mm’lik saat, bir saat ustasının elle montajı 300 saatten fazla süren iskeletleştirilmiş mekanik manuel rüzgar kalibresine sahiptir. İki çekiç kullanarak iki katedral gongunda çeyrekleri geçen saatleri, çeyrek saatleri ve dakikaları çınlayan dakika tekrarlayıcı sunar.

Kısacası, Louis Vuitton asla hayal kırıklığına uğratmaz. Marka, hayırsever “Only Watch” kronometre müzayedesine katılır, Louis Vuitton Vakfı’nı yönetir ve kurucusunun 1854’te ortaya koyduğu ve LVMH lüks grubu tarafından onaylanan etik ve mükemmellik kurallarını korumak için çalışır.

Louis Vuitton Hakkında Öğrenmeye Devam Edin
Louis Vuitton Tambour Horizon Saf Beyaz İzle

Louis Vuitton’ın bazı yeniliklerine daha yakından bakın ve daha fazlasını öğrenmek için resmi web sitemizi inceleyin. Ayrıca diğer markaları keşfedebilir ve tavsiye ettiğimiz saat yapımı kılavuzlarımızdan bazılarını keşfedebilirsiniz:

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.