ikinci el tudor saat alan yerler 0532 3276225 ikinci el saat alanlar.

ikinci el tudor saat alan yerler

1.Tudor markalı saatlerinizi değerine nakit alıyoruz 0532 3276225 numaradan ulasabilir yada whatsapla resim atarak değerini örenebilisiniz

 1. 9

Rolex’in kurucusu Hans Wilsdorf, Tudor saatinin amacını “Rolex saatlerinden mütevazı bir fiyata satılabilen ve yine de güvenilirlik standardını karşılayan bir saat üretmek” olarak açıkladı.

Lüks saat pazarını takip ediyorsanız, Tudor saatlerinin özellikle ABD pazarında en popüler markalardan biri olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Ancak bu her zaman böyle değildi. Kökenlerini, evrimini ve şu anki konumlarını anlamak için Tudor saatlerinin tarihine bakmak gerekir.

Tudor Saatlerinin İlk Yılları
Hans Wilsdorf, 1926’da İsviçreli saat ustası Philippe Hüther ile “The Tudor” un isim hakkı için bir anlaşma yaptı.

Tudor saatleri ilk olarak 1932’de tanıtıldı ve Avustralya pazarına gönderildi. İlk Tudor saatleri eğimli kenarlara sahipti ve dikdörtgen şeklindeydi. Bazı modeller, Rolex ile olan ilişkisine atıfta bulunmak için Tudor ile birlikte Rolex adını da kullandı. Hatta nadiren bazı partilerde, Avustralya’nın en eski mücevher üreticilerinden biri ve o zamanlar Tudor saatlerinin perakendecisi olan “Catanach” adını bile içeriyordu.

Markanın potansiyelinden cesaret alan Hans Wilsdorf, 1936’da “The Tudor” adını tam olarak satın aldı. Bir pazarlamacı olarak ilk işi markanın logosunu değiştirmekti.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Hans Wilsdorf, “Montres Tudor S.A.” şirketini kurdu. 1946 yılında şirketin üretim ve dağıtımında Rolex’in ana marka olacağını fark etti. İki marka resmi olarak birbirinden ayrı olsa da Rolex ve Tudor’un farklı tarihlerde piyasaya sürdüğü saatler arasındaki paralellikler oldukça belirgindir.
Tudor 20. Yüzyılın Ortalarında Yükseliyor
Yeni kurulan şirket Tudor altında yenilenen afiş ve logo ile şirket, 20. yüzyılın ortalarından bu yana birçok yeni saat modelini piyasaya sürdü. Su geçirmez ve otomatik Tudor Oyster Prince 1952’de piyasaya sürüldü. 1955’te Tudor Oyster Prince Submariner dalış saati de koleksiyona katıldı. 1957’de Tudor Advisor çalar saat ve ultra ince Todur Oysterthin koleksiyona katıldı.
60’lar ve 70’ler Tudor için aktifti, Bu yıllar Tudor Oyster Prince Ranger (1967), Oyster Day-Date (1969), Manuel Oysterdate Chronograph (1970) ve kendi kendini kuran Todur Oysterdate “Automatic Chrono Time” idi. Model çıktığı zamandı. Aynı zamanda, 1969’da Oyster Prince Submariner dalış saatinin kadranı, büyük kare şekilli parlak saat indeksleri ve kare uçlu akrep ve yelkovan ile eşleşecek şekilde yeniden tasarlandı. Bu özel Tudor ibreler günümüz saat dünyasında “Kar Tanesi ibreleri” olarak adından söz ettirmiştir.

1996 yılında, Tudor’un 50. yıl dönümü kutlandığında, şirket tüm Rolex imzalı bileşenleri (kılıflar, ayar kolları ve bilezikler gibi) Tudor markalı ürünlerle değiştirmeye karar verdi. Bu şekilde marka tamamen bağımsız olacaktır. Buna göre 1980’lerde, 90’larda ve 2000’lerde Tudor’un daha önce yayınlanan koleksiyonlarına birçok yeni model eklendi. Ancak 1990’ların sonunda ve 2000’lerin sonunda, Tudor saatleri, markanın önemli modellerinin satışı ve düşük marka değeri nedeniyle Amerika ve diğer pazarlarda durduruldu.

Tudor Saatlerinin Yeniden Doğuşu
Marka olarak konumlandırılarak yenilenen ve yeniden yapılandırılan Tudor, 2013 yılında Amerika pazarına dönüşünü duyurdu. Markanın “zaman her zaman önemlidir” sloganı, değer odaklı pazarlama yaklaşımı ile günümüz saat kültürüne mükemmel bir şekilde uyum sağlamıştır.

Modern Tudor saat modellerinin çoğu, şirketin devasa arşivinden tasarım ipuçlarını alıyor, ancak daha büyük kasalar, şirket içi hareketler ve çağdaş malzemelerle yenilenmiştir. Tudor’un tarihindeki en iyi modelleri satın alıyorlar ve modern saat meraklıları için yüksek kalitede ancak uygun fiyatlarla tekrar piyasaya sürüyorlar.

Güncel Tudor koleksiyonlarının en popüler saat modelleri Black Bay, Pelagos, North Flag ve Heritage serileridir. Tudor Black Bay, vintage dalış saatinden, Pelagos ise modern dalış saati tasarımlarından ilham almıştır. Modern Tudor Kuzey Bayrağı ise adını 1925 Britanya Kuzey Grönland Seferi’nden almıştır ve model olarak eski Tudor Ranger II serisinden etkilenmiştir. Adından da anlaşılacağı gibi Tudor Heritage koleksiyonu, Heritage Chrono, Heritage Ranger ve Heritage Advisor gibi eski Tudor saat modellerine sadık kalınarak üretilmiştir.

Tudor – Pelagos
Tudor gibi özel saat markalarının tarihleri ​​inişli çıkışlı hikayelerle dolu. Bazen hüzünlü, bazen neşe getiren bu hikayeler, saatleri sadece zamanı gösteren bir araç değil, aynı zamanda yaşayan ve kültürel mirasa tanıklık eden bir araç haline getiriyor. Saat markalarının arkasındaki hikayeleri seviyorsanız, Tudor saat markasının hikayesi diğer tarihi saat markaları kadar etkileyicidir.

 1. #İkinci El Rolex Saat Alım Satım,
  #Orjinal Rolex Kol Saati Alan Yerler,
  #ikinci el saat satış,
  #ikinci el saat satmak istiyorum,
  #ikinci el swatch saat alan yerler,
  #ikinci el saat fiyatları,
  #ikinci el rolex saat alanlar,
  #ikinci el saat alan yerler ankara,
  #ikinci el guess saat alan yerler,
  #2.el saat alan yerler izmir,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.