ikinci el Longines Saat alan yerler | 2. el Longines Saat alanlar | kullanılmış Longines saat alıım satımı

ikinci el Longines Saat alan yerler 0 532 327 6225

Kral Saat olarak 1998 den beri ikinci el saat alım satımda Güvenin adresi arayın değerine nakit saatinizi satın.

İsviçre saatçiliği denilince akla gelen ilk saat markalarından biri kesinlikle Longines. İsviçre’nin en tanınmış ve köklü saat markalarından biri olan Longines’in geçmişi başarılarla doludur. Lüks ve kaliteli saatleriyle tanınan marka Swatch Group bünyesinde yer almaktadır.

Longines Saat Geçmişi
Longines, İsviçre’nin Saint-Imier kentinde 1832 yılında İsviçreli saat ustası Auguste Agassiz tarafından kuruldu. Marka adı Longines olarak belirlenmeden önce, ilk tescilli adı Raiguel Jeune & Cie olarak tescil edildi ve şirketin Auguste dışında iki ortağı daha vardı. Ortaklar hastalanınca Auguste, ekonomist olan yeğeni Ernest Francillon’u şirkete davet etti. Auguste’de hastalanınca, Francillon şirketin yönetimini tamamen devraldı.

2. el Longines Saat alanlar, 0 532 327 6225

1867’de Francillon yeni seri üretim yöntemlerini tanıttı. Bu tanıtımdan sonra, şirketin yeri St.’dir. Imier Les Longines’ten sonra Longines adını almıştır.

Şirketin 1889’dan beri tescilli logosu olan kanatlı kum saati, bugüne kadar aktif olarak kullanıldı ve hiç değişmedi. Bu özellik, markanın geleneklerine ne kadar bağlı olduğunun en derin göstergesidir.

Ayrıca markanın en önemli özelliklerinden biri de 1867’den beri üretilen tüm saatlerin seri numaralarının kayıt altına alınmasıdır. Herhangi bir Longines saat kullanıcısı, çok uzun zaman önce satın aldığı kol saati ile ilgili bilgi talep ederse, ürünle ilgili her türlü bilgiyi sadece seri numarası ile alabilmektedir.
Longines Saatleri Nerede Üretilir?
Tüm Longines saatleri İsviçre’de üretilmektedir. Longines hassas saatleriyle tanınır. Marka bu özelliği ile birçok spor endüstrisi ile işbirliği yapmakta ve sürekli sponsor olmaktadır. Fransız Açık Tenis Turnuvası, Formula 1 Dünya Şampiyonası, İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları ve Okçuluk Dünya Kupası gibi yarışmaların resmi zaman tutucusu olarak ciddi görevlerde yer almaktadır.

Kullanılmış Longines Saat alım satımı, 0532 327 6225

Longines Müzesi
Çok köklü bir tarihe sahip olan ve bu tarihle bağını koparmayan Longines, Imier’de bir müze yaptırdı. Bu şehirde olursanız, markayı ve modellerini tanımak için mükemmel bir yer. Markanın tarihçesi hakkında detaylı bilgileri dökümanlarıyla buradan öğrenebilirsiniz.
Longines saatleri çoğunlukla spor etkinlikleriyle tanındığından, spor yapan birçok destekçisi vardır. Örnekler arasında jimnastikçi Guilia Steingruber, İsviçreli Jane Richard, dağ kayakçısı Mikaela Shiffrin ve tenisçi Andre Agassi sayılabilir. Markanın ayrıca bazıları ünlü iş ortakları var; Audrey Hepburn, Humphrey Bogart, Harry Connick Jr. Kate Winslet, Simon Baker ve Aishwarya Bachchan’dır.
Longines Saatlerinin İtibarı
Longines saatleri şıklığı, kalitesi ve uygun fiyatı ile bilinir. Giriş seviyesi lüks saat markaları arasında yer almasına rağmen, İsviçre’nin köklü saatçilik mirasıyla destekleniyor. Lüks seviyesi Omega veya Rolex kadar yüksek değil ve aynı kategoride rekabet etmiyor. Longines saat modellerinden bazıları gerçekten yüksek fiyatlı olsa da, çoğu Longines modeli 8-10 bin TL civarında satılıyor. Bu kalitede bir saat için fiyat oldukça uygun.
Longines’i karşılaştırmak için Hamilton, Rado veya Oris gibi markaları kullanabilirsiniz. Aslında birçok kişi Tissot saatlerini Longines saatleriyle daha düşük fiyat kategorisindeki saat modellerini karşılaştırır.

Longines saatleri hala kaliteli saatler olarak kabul edilmektedir. Ancak birçok saat meraklısı bugün markanın ürünlerinin kalitesinin düştüğünü söyleyecektir. 19. yüzyılın en çok tanınan saat markalarından biri olan Longines, bugün pek popüler değil. 70’ler ve 80’lerdeki kuvars krizi markayı çok yıprattı ve bugün Swatch Group bünyesine katılması nedeniyle geçmişte olduğu gibi saat üreticisi olarak bilinmemektedir. Bu nedenle birçok saat koleksiyoncusu, yeni koleksiyonlar yerine eski Longines saat parçalarına bakmaktadır.

Daha önce de belirtildiği gibi, Longines saatleri kurulduğu zamanki gibi üretime devam etmese de hala yüksek kalitededir. Giriş seviyesinde uygun fiyatlı bir lüks saat markası arıyorsanız, Longines kesinlikle en iyi seçeneklerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.