2. el Zenith saat alan yerler 0532 327 62 25 Zenith saat alım satım.

2. el Zenith saat alan yerler 0532 327 62 25

Dünyanın en eski İsviçre saat markalarından biri olan Zenith, 1865 yılında Neuchatel’e bağlı olan Le Locle’de, Georges Favre-Jacot tarafından kurulmuştur. Çeşitli tarzlar için çok geniş ürün seçeneği Sunan Zenith, yüksek hassasiyetli saatleri ile ünlüdür. Kuruluşundan beri 2300’den fazla ödül kazanmayı başarmıştır.

300’ün üzerinde patentli teknolojisi ile sektörde çığır icat, tüm mekanizmaları kendi ürettiklerinde önemli bir markadır.

Elden çıkarmak istediğiniz Zenith saatleriniz  için öncelikle bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İkinci el Zenith markalı saatlerinizin tüm modellerini değerine nakit alıyoruz

0 532 327 62 25 Whatsapp yoluyla resim yollayabilir ve en hızlı şekilde fiyat bilgisi öğrenebilirsiniz.

30 yıllık saat tecrübemizle size hizmet verelim değerine nakit saatinizi alalım.

O turlar, bazen küçük çapta çeşitli yerlerde çeşitli parçalardır. Saat mekanizmaları bu farklı haberler bölümlerinin birleşimi ile yapılıyordu. Ancak bu sayı ile veri kaynakları çok hassas olmuyor ve verimsiz oluyordu.

Favre-Jacot, tüm gerekli saat parçaları aynı zamanda sürmek, çeşitli saat mekanizmaları yapmak için birbirleri ile uyumlu parçalar üretmeye başladı. Bu ilk endüstriyel saat operasyonların biriydi ve saat üretimi için modern çağın başlangıcıydı.

İlk başlarda Zenith sadece hassas cep saatleri üretiyordu. Ancak şirket, 1900’lü yılların başında, masa saatleri ve sarkaçlı saatlerde üretmeye başladı. Daha sonra, dalgıç ve pilot saatleri üretmeye başlayacaktı.

 

Zenith Markasının Ortaya Çıkışı
Favre, 1911 yılında yeni geliştirdiği bir mekanizmaya isim arıyordu. Gece gökyüzündeki yıldızları, göz kamaştıran yıldız kümelerinden ilham aldı. Bu süre ona bir saat mekanizmasında birbirine kenetlenen bir çok parçayı anımsattı.

En son geliştirdiği mekanizma, önceki tasarımların tamamından daha kesin olduğu için, markasına ulaşılan en yüksek noktayı belirten terim olan Zenith ismini verdi. Daha sonra şirket logosu da beş köşeli yıldız oldu.

 

Saatçilikte Yenilikler ve Kilometre Taşları
Zenith saatleri, yüksek hassasiyeti ile tanınmasına rağmen, marka uzun tarihi boyunca bir çok yazı geçirdi. İşte Zenith’in dönüm çalışma;
1903 yılında Zenith, Neuchetal Gözlemevi tarafından düzenlenen hassaslık yarışmasında birincilik kazandı. O kitabından itibaren birincilik üzerine birkaç şirket yarışmaya katıldı.

1911 yılında Favre- Jacot emeli olup, şirketi devretmeden önce, Zenith’in uluslararası genişlemesine yardımcı olmaya çalışmış, yeğeni James Favre’ye emanet eder. Favre kısa sürede dünyayı gezerek Rusya, Amerika, Hindistan, Çin ve Japonya’daki alıcılarla görüşür, Moskova, Paris, Viyana, Londra ve New York’ta şubeler açmaya başlar.

1915. Zenith bu dönüşüme en çok bilinen ürünleri olan kol saatlerini üretmeye başladı. Saatinde standart olarak kullandığı kronograf ve alarm özellikleri ile sektöre önemli bir marka konumundaydı.

1969. Zenith, 1967 yılından beri geliştirmekte olduğu ilk otomatik kronograf mekanizması olan El Primero’yu şimdi sürmek diğer üzere yapımcılar Mondia ve Movadı ile birleşti. Aynı yıl Zenith “El Primero” çizgisinde saatler yayınlamaya başladı.

1971 yılında Zenith, Chicago’da bulunan ve o ABD’nin önde gelen radyo ve elektronik üreticisi olan Zenith Radio Corporation tarafından yönetilmekteydi. O Kelimenin mekanik saatler Amerikalılar arasında popülerliğini kaybediyordu ve şirket Zenith’in sadece quartz saatlerini pazarlıyordu.

1978. Mekanik saat üretiminin tamamen durdurulması ve mekanik mekanizma geliştirilmesinde kullanılan tüm malzeme ve makinelerin imha edilmesi kararını aldı. Neyse ki, tüm hayatı boyunca Zenith için çalışan ve Zenith’in kronograf bölüm başkanı olan Charles Vermot bu duruma isyan etti ve tüm tasarım taslaklarını ve tüm üretim malzemeleri sak usta başardı. Vermot böyle yapmasaydı, bugün El Primero efsanesini nesiller göremeyecekti. Yıl sonunda İsviçreli Dixi firması Zenith’i satın aldı ve El Primero üretimine devam edilmesi için saat üreticisi Ebel ile anlaştı.

1984. Zenith tekrar saat üretimini bıraktı.

1999 senesinde Zenith lüks saatler dünyasına girerek çok uluslu lüks mallar grubu LMVH bünyesine katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.