0 532 327 6225 | ikinci el Gruen saat alan yerler, alanlar.

0 532 327 6225 | ikinci el Gruen saat alan yerler, alanlar.

#ikinci el Gruen Saat alanlar, alan yerler,alım satım.

Gruen Saat Şirketi

12 Haziran 1874’te Dietrich Gruen, 22 Aralık’ta verilmiş olan geliştirilmiş bir güvenlik dişlisi için patent başvurusunda bulundu. 27 yaşındaydı.

1876’da, Ohio şehir merkezinde bulunan Columbus banka binasının bodrum katında Columbus Watch Manufacturing Company’yi kurdu.

Columbus atölyesinde, Dietrich İsviçre’den ithal edilen ham hareketleri değiştirdi, bitirdi ve önledi. Bu yeni saatler patentli emniyet dişlisini içeriyordu. Dietrich, 16 boyutlu saati, o sırada yaygın olan ağır ve kalın 18 boyutlu ve daha büyük saatlere bir alternatif olarak sundu. Ayrıca ABD pazarında satılan ilk kol saatleri de tanıttı.

Şirket büyüdükçe, birkaç blok ötede ticari bir binada iki kata taşındılar.

1882’de, birkaç yeni ortakla işbirliği içinde şirket, Columbus Watch Company olarak yeniden düzenlendi ve Thurman Caddesi’nde, Columbus’ın ‘Alman Köyü’ bölümünde bulunan yeni inşa edilmiş bir fabrika binasına taşındı. Dietrich yeni şirketin başkanıydı.

1888 yılına kadar üretim günde yaklaşık 45 saatti; Şirket, 300 çalışanı olacak ve günde 150 saate çıkacaktı. Şirket köklü saatler vermeye devam etmesine rağmen, bazı düşük maliyetli modelleri için de temel hareketler üretti.

Diğer ortaklarla yapılan bir dizi anlaşmazlığın ardından Dietrich Gruen ve oğlu Fred, iş iflasına uğramadan kısa bir süre önce 1894’te Columbus Watch Company’den ayrıldı. Dietrich, şirketteki payını yatırımcılara kaybetti ve kurduğu şirkette maaşlı bir çalışan olarak kalma ihtimaliyle karşı karşıya kaldı. Bu öfkeye katlanmak yerine ayrılmayı seçti. Gruens’in ayrılmasından sonra, firma yeniden düzenlendi, yeniden finanse edildi ve “The New Columbus Watch Company” olarak yeniden adlandırıldı.

New Columbus Watch Company, 1903 yılına kadar hayatta kaldı. Hareketlerin tüm aletleri ve stokları dahil olmak üzere fabrikanın içeriği Studebaker ailesi tarafından satın alındı, Indiana’ya taşındı (birçok kilit çalışanla birlikte) ve South Bend Watch’ı başlatmak için kullanıldı. Şirket. Bazı South Bend saatleri, işaretli Columbus hareketleriyle satıldı.

1894’te Fred Gruen ve Dietrich Gruen yeni bir saat şirketi kurmaya karar verdi. Arkadaşlarından ve akrabalarından ödünç alınan parayı kullanan Dietrich ve Fred, “D. Gruen ve Son” ortaklığını kurdu.

Bu ilk Gruen saatler çok kaliteli ve güzel yapılmış. Her ikisi de açık yüz ve avcı stillerinde ve 18 ve 21 mücevher versiyonlarında 18 ve 16 beden versiyonları üretildi. İlk D. Gruen & Son seri numaraları 62000 civarında başladı. Gruens, bireysel mücevher dükkanlarıyla doğrudan ilgilendi; saatlerinin dağıtımında hiçbir toptancı ya da işyeri yoktu.

1898’de George Gruen, şirkete sayman ve finans sorumlusu olarak katıldı. Şirket kurdu ve adı D. Gruen, Sons & Company olarak değiştirildi.

1903 yılında Gruen “VeriThin” saatlerini tanıtıyor.

1908’de Gruen hem erkek hem de kadın kol saatlerini tanıttı. Bunlar sadece kadınlar arasında popüler oldu. Gruen, bu saatlerde kol saatlerini ciddiye alan çok az şirketten biriydi ve erkek müşterilere yapılan erken satışların hayal kırıklığına uğramasına rağmen potansiyellerini görüyordu.

Gruen, I. Dünya Savaşı sırasında ordu için hem kol saatlerini hem de cep saatlerini çıkardı. Çoğu, kararmaya neden olacak ama olumsuz koşullar altında aşınmayacak olan gümüş kasalara sahipti. ABD askeri düzenlemelerine uymak için, bu saatlerin hepsinde parlak kadran işaretleri ve eller var.

1911 Dietrich Gruen aniden öldü. Fred Gruen şirketin kontrolünü alır.

1913’te şirket, Cincinnati’nin hemen dışındaki bir mera olan Dadı Keçi Tepesi’ni satın aldı ve Time Hill adını değiştirdi. Mimar Guy C. Burroughs tarafından tasarlanan yeni bir binada çalışmaya başladı ve inşaat maliyeti 50.000 ABD Doları olarak hesaplandı. Şirket 1917’de yeni yerine taşındı.

1921: Gruen, “Mantıksal kol saati şekli” olarak adlandırılan Cartouche kol saatini tanıtıyor.

1922: Gruen, “The Pentagon” adlı cep saatini tanıttı. “Amerikan başarısının Croix de Guerre”

1922’ye kadar gerçekte üç Gruen şirketi vardı: D. Gruen, Sons & Company; Cincinnati’nin Gruen Ulusal İzleme Örneği; ve Biel, Gruen Saat İmalat Şirketi. 1922’de, üç işletme, Gruen Watch Company’yi oluşturmak üzere Fred’le Başkan olarak birleşti.

1924 yılında Gruen, 50. yıldönümünü kutlamak için 600 sayısında özel bir cep saati çıkardı. Saatin fiyatı 500 dolardı.

1925’te Gruen erkekler Quadron’u tanıttı. Bunlar çok kaliteli 15-j veya 17-j tonneau şeklindeki hareketleri içeren dikdörtgen saatlerdir.

1928’de Gruen, Techni-Quadron’u serbest bıraktı. Ünlü Techni-Quadron “doktor saatleri” denir, çünkü büyük saniye kadranı hastanın nabzını ayarlamak için kullanışlıdır.

1935 yılında, şimdi 63 yaşında olan Fred Gruen, Yönetim Kurulu Başkanı oldu ve Gruen Watch Şirketi’nin Başkanı olarak Benjamin S. Katz getirildi. 1935 yılında Gruen borçta yaklaşık 1.8 milyon dolar (bugün yaklaşık 36 milyon dolar) idi; Gergin hissedarlar ve yatırımcılar değişimin arkasındaydı. Fred 1940 yılında emekli olur, ancak hayatının geri kalanında tahtaya oturmaya devam ederdi.

1935 yılında Gruen en ünlü Gruen kol saatini “The Curvex” ile tanıştırıyor. Bu saatler, 1930’ların aerodinamik tasarımının en büyük örneklerinden.

1937: Gruen, “The Ristside” veya “driver’s” saatlerini tanıttı.

1938’de VeriThin cep saatlerinin başarısını sürdüren Gruen, bir dizi Veri-İnce kol saatini de tanıttı. Çağdaş Curvex ve Veri-Thin hareketleri genellikle yakından ilişkilidir ve birçok parçayı paylaşabilir. 1940’larda, çoğu Gruen kol saati ya Veri-Thin ya da Curvex modeliydi.

Gruen ABD ordusu için saat üretmese de, halka kişisel saatler olarak kullanılmak üzere sekiz askeri stil saat koleksiyonu teklif etti.

1949’da şirket, ABD’deki ilk saatlerini “Gruen 21” adı verilen 21 mücevherli erkek mankenlerinden oluşan bir seriyle tanıttı. Hareketler her zamanki “İsviçre” yerine “Cincinnati” veya “ABD” olarak işaretlenir.

Fred Gruen 1940’ta emekli oldu ve 1945’te öldü ve kardeşi George 1952’de öldü. 1953’te Gruen ailesi şirkete olan ilgisini sattı. Aynı yıl, Gruen başkanı Benjamin Katz bir skandalın ardından emekliliğe zorlandı ve 1954’te şirket 2 milyon ABD doları karşılığında hisselerini satın aldı.

Yönetimdeki değişimler ve Gruen ailesinin katılımının kaybedilmesiyle şirket, odağını ve yönünü kaybetti. 1953 yılında Gruen Watch Company, tüm tarihi boyunca en yüksek satışlarını yaptı. 1958’de, adını Gruen Industries olarak değiştiren şirket, büyük yasal sorunlarla karşı karşıya kaldı, çalışanlarının çoğunu işten çıkardı ve Time Hill de dahil olmak üzere mülklerini sattı. Gruen Industries borç derinden borçluydu ve zaten çok fazla borç almıştı, ek finansman sağlayamıyorlardı. Yönetim kurulu ve hissedarlar, küçük tartışmalar ve vekalet kavgaları ile gazete manşetlerine gidiyorlardı. Şirket dağılmakta ve diğer faaliyetleri sürdürürken saat işini ciddi şekilde ihmal etmişti (saat üretimi şimdi Gruen Industries’in bir yan kuruluşuna devredildi). Şirket, 1956 yılının Mayıs ayında Kanadalı Waterman Pen şubesini satın alarak Gruen’in finansa etmek için kendi Kanada saat distribütörlüğünü sattı ve daha sonra aynı yılın kasım ayında Waterman’ı zarar etti. Sorunlarına ek olarak, 8 milyon dolarlık bir askeri sözleşme iptal edildi ve şirkete ABD hükümeti tarafından güvene karşı açılan davalarla vuruldu.

Yeni mülkiyet altında, Time Hill kapatıldı ve Gruen saat işi New York’a taşındı ve yaklaşık 15 yıl boyunca mekanik saatler üretmeye devam etti. 1958 öncesi fabrika kayıtlarının tümü, yeni mal sahiplerinin ilgisini çekmedi. Rolex sonunda Precision Factory’yi satın aldı ve şimdi bir Rolex yönetim binası. Cincinnati Ticaret Sicili’ne göre, Gruen Watch Şirketi’nin bu enkarnasyonu 1976’da başarısız oldu.

KAYNAKLARI:
BU BİLGİLER WWW.PIXELP.COM/GRUEN/, GRUEN WATCH FİRMASININ TAM TARİHİNDEKİ BAŞARILI BİR WEB SAYFASINDAN İZNİ İLE TOPLANTI. ÇIKARMAK İÇİN BU PARAGRAPH ÜZERİNE TIKLAYIN!
TEŞEKKÜRLER PAUL !!!!

Posta notu; şu anda, bazı şirketler yeni saatler pazarlamak için Elgin, Benrus, Waltham ve Gruen gibi klasik (eski) bir saat adlarını kullanıyor. Bazen marka adlarının haklarını satın alırlar ve diğer zamanlarda markanın kullanım süresinin dolmuş olduğu şirketlerin marka adlarını kullanırlar. Bu saatler adını tutabilir ve son zamanlarda orijinalin tam kopyalarının tarzına sahiptir, ancak orijinal bir “vintage” saatle karıştırılmaması gerekir. Saatler orijinallerden çok farklı. Dahili olarak mekanik yerine çoğunlukla quarz (pil) hareketleri kullanırlar ve orijinali ile aynı kaliteye veya öze sahip olmayabilirler. Lütfen bu saatlerin satın alınmasına karşı bir tavsiyede bulunmadığımı, yalnızca alıcının farkı anlayacağını belirttiğimi anlayın.

#ikinci el saatçiler,

#2ci el saat satan yerler,

#istanbul ikinci el saatçiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.