0 532 327 6225 | ikinci el Gérald Genta saat alan yerler, alanlar.

0 532 327 6225 | ikinci el Gérald Genta saat alan yerler, alanlar.

#ikinci el Gerald Genta saat alan yerler,

0532 327 6225 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

1931
Gerald Genta, dünyadaki lüks saatçilik başkenti İsviçre’nin Cenevre kentinde doğdu. Modern horolojide en etkili tek figür olmak için büyüyecek.

1959
Gerald Genta, Omega Takımyıldızını tasarladı. Hayatı boyunca, dünyadaki en büyük markalar için efsanevi lüks saat tasarımları yaratmaya devam edecek.

1968
Genta, Patek Philippe için Altın Elips’i tasarladı.

1969
Gerald Genta kendi markasını kurdu.

1970
Genta, Royal Oak’ı Audemars Piguet için tasarladı. Komisyon Basel fuarının arifesinde geliyor: Gerald galası için tamamen yeni bir konsept oluşturması isteniyor. Audemars Piguet, çelik bir spor saati izlemek istiyor ve Royal Oak, Genta’nın çözümü. Audemars Piguet için bir model ve tüm zamanların en başarılı ve en coşkulu lüks saatlerinden biri olacak. Üretiminin teknik unsurlarını gösteren ilk kol saatidir – bu durumda çerçevenin etrafındaki vidalar – yıllarca spor saatleri tarafından takip edilecek bir trend belirliyor.

1976
Gerald Genta, IWC için Ingenieur’ü tasarladı: açık vidalı bir diğer yüksek profilli spor saati. Bu yıl Genta ayrıca Patek Philippe’in efsanevi Nautilus’unu da tasarlar. Nautilus tasarımı, Basel fuarında öğle yemeği yerken peçetede yaratılmıştır.

1980’ler
Gerald, markasının ünlü Disney karakterlerini içeren lüks saatler yaratmasını sağlayan Walt Disney Company ile özel bir anlaşma imzaladı. Başlangıçta özel bir müşteriden gelen bir talebe cevap olarak tasarlanan Gerald Genta’nın Disney saatleri en meşhur hatlarından biri olacak.

Karakterler arasında Mickey Mouse, Minnie Mouse, Goofy, Scrooge McDuck ve Donald Duck bulunur. Satır “Fantasy” olarak adlandırılır ve bir tourbillon, retrograde dakikalar ve atlama saatleri dahil olmak üzere haute horlogerie komplikasyonları içerir.

1981’de Genta, 1.000’den fazla ünite satmaya devam eden, önemli bir horolojik tarih parçası olan, kendi kendini sarmalayan Minute Repeater hareketini yarattı.

1980’lerde, Gerald Genta, Bulgari için ikonik Bvlgari-Bvlgari saati tasarlar. Genta’daki saatlerin çoğu gibi, tasarım da başlangıçta markadaki olumsuzluklarla buluşuyor, ancak tüm zamanların en çok satanlarından biri olmaya devam ediyor.

1994
Gerald şu anda dünyanın en karmaşık kol saatini tasarlar – Grande Sonnerie Retro. Retro 2 milyon dolara satılıyor.

1997
Gerald Genta, Cartier’deki Pasha de Cartier saatini tasarlar.

1998
Gerald Genta’nın lüks saat markası Bulgari’ye satıldı ve ardından Louis Vuitton-Moet-Hennessy holdinginin bir parçası oldu.

1999
Gerald, yeni bir lüks saat markası Gerald Charles’i kurdu. Bu marka yeni, eğlenceli, güzel lüks saat yelpazesinden sorumludur: en ünlüsü Evrimdir. Gerald Charles birkaç yıl sonra satıldı ve kurucusu diğer aşk resmine geri döndü.

2011
Gerald Genta 80 yaşında öldü. Mirası, haute horlogerie dünyasında en tanınmış ve güçlü markaların lüks seyrettiği ailelerinde yaşıyor. Genta’nın eserleri, bugüne kadar Vacheron Constantin, Audemars Piguet, Breguet, Hamilton ve IWC kataloglarında yer alacak.

Gerald Genta’nın tam lüks saat tasarımcı profilimizi buradan okuyabilirsiniz.

Gerald Genta’daki saatler hakkında daha fazla bilgi veya lüks saat koleksiyonumuza en son eklenenleri görmek için buraya bakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.